CZ - česky    EN - anglicky


RESTAURACE

Sushi Point je síť sushi restaurací v České republice.

Nezáleží na tom, který Sushi Point navštívíte, všude se o Vás budeme starat se stejnou pečlivostí a budeme se snažit Váš den udělat o něco lepší a radostnější.

Nabídka vícenálevových čajů

V posledních letech bylo vědecky mnohokrát prokázáno, že pití zeleného čaje působí na lidský organismus blahodárně. Zelené čaje obecně představují komplexní zdroj vitamínů, aminokyselin a jsou rovněž bohaté na minerály a stopové prvky. Všechny tyto složky lidské tělo nezbytně potřebuje pro zdraví, ale v běžné stravě se mu jich často nedostává. Sushi Point si pro Vás dovolil připravit exkluzivní nabídku převážně zelených čajů, které díky pečlivému výběru vynikají neobyčejnou čerstvostí a lahodnou chutí.

Japonské zelené čaje

Gyokuro - 135 Kč

Gyokuro Nejvyšší sorta japonského čaje. Listy jsou velké, zašpičatělé, po svinutí mají tvar zelených jehliček, které vytvářejí smaragdově zelený nálev s tyrkysovým nádechem. Typická je lahodná, příjemně olejnatá, plná a neobvykle bohatá chuť s lehkými květovými a trávovými tóny a typickým aroma moře a lesa. Díky nezaměnitelně delikátnímu charakteru a silně povzbuzujícím účinkům je tento čaj velmi oblíben a ceněn mezi čajomilci. Čistí organismus od toxinů a díky své osvěžující chuti povznáší ducha do dosud neprobádaných výšin.

Sencha - 115 Kč

Sencha Nejoblíbenější japonský čaj s listy smaragdového odstínu. Tento druh čaje je vyhlášen svým světle zeleným nálevem velmi lahodné, lehce květově nasládlé, mírně svíravé, výrazně trávové, svěží harmonické chuti. Vhodný pro celodenní pití, především se pak osvědčí k nejedné kulinářské specialitě, neboť podporuje dobré zažívání a rovněž dokáže mírně povzbudit.

Genmaicha - 90 Kč

Genmaicha Genmaicha je směsí vařeného a následně sušeného čaje Sencha s praženou rýží. Loupaná a pražená rýžová zrna dávají čaji nezaměnitelnou příchuť. Přípravou tohoto čaje lze získat světle hnědý, osvěžující nálev trávově svíravé, lehce chlebově pražené chuti a příjemné vůně. Čaj je vhodný k pití po celý den, tradičně se však podává k sushi, neboť jeho zásaditá chuť napomáhá dobrému trávení.

Čínské čaje

Ba Bao Cha (Čaj osmi pokladů) – Novinka – 90 Kč

Ba Bao Cha (Čaj osmi pokladů) Čaj osmi pokladů je dle tradiční receptury důmyslně sestaven ze zeleného čaje a rozmanitých čínských bylin (např. chryzantéma, hložinka, gardénie), které jsou chuťově vyvážené a navozují stav dobré pohody. Účinky Ba Bao Cha ocení jak osoby zatížené nadměrným stresem, tak i jedinci s oslabenou imunitou. Tento lahodně osvěžující nápoj zklidňuje mysl a posiluje celkovou psychickou odolnost.

Tai Mu Lu Zhe Ya (Dračí oči) – Novinka - 125 Kč

Tai Mu Lu Zhe Ya (Dračí oči) Neobyčejný čaj, který dle čínské mytologie svými pevně zavinutými listy připomíná dračí oči. Vyznačuje se bohatou a delikátní chutí kvalitního zeleného čaje v kombinaci s výraznými sametovými tóny přírodního jasmínu. Díky nezaměnitelné vůni se jedná o výbornou volbu pro navození uvolněné a přátelské atmosféry, navíc si tento čaj uchovává jemný a delikátní charakter i po mnoha nálevech.

Mo Li Yin Hao (Jasmínové výhonky) - 90 Kč

Mo Li Yin Hao (Jasmínové výhonky) Čínský zelený jasmínový čaj z fujianské oblasti. Vyniká svěžím světle žlutým až nazlátlým nálevem. Mimořádně pitelný, ovoněný přírodní cestou, přidáním kvítků pravého jasmínu. Tento příjemně aromatický čaj je vhodný především pro chladné zimní dny. Skvělá volba k navození pohodové a přátelské atmosféry při stolování.

Gaba Cha Organic – 115 Kč

Gaba Cha Organic Zelený čaj s vysokým obsahem gamma-amino-butyrové kyseliny (zkratka GABA) je vyroben z vysoce kvalitních čerstvých čajových lístků, které procházejí přísně kontrolovaným procesem anaerobní úpravy, sterilizace, svinutí a sušení, čímž se tento čaj stává zcela novým typem výrobku, který má dvacetkrát větší obsah GABA než obyčejný zelený čaj. Jedná se o velmi osvěžující nápoj s rozsáhlým spektrem zdravotních účinků. Obecně je považován za výborný antioxidant, který se rovněž velkou měrou podílí na snižování krevního tlaku, zlepšení koncentrace, snižování nadváhy a má taktéž antibakteriální účinky. Skvěle se hodí do psychicky náročného prostředí, neboť účinně pomáhá v boji proti stresu a napětí.

Gou Qi Zi (Kustovnice čínská) – 90 Kč

Gou Qi Zi (Kustovnice čínská) Tento léčivý klenot starých mudrců se používá v celé Číně po staletí jako omlazující ovoce. Vzhledem se nápadně podobá šípku, chuť plodů je však sladší a bez kyselého dozvuku. Je znám svou mnohostrannou prospěšností na lidský organizmus, a to jak v mladém, tak i pokročilém věku. Kustovnice čínská obsahuje značné množství zdraví prospěšných látek, jako například betakaroten, vitamín C, B1 a B2, aktivní polysacharidy atd. Dle dlouholetého výzkumu její pravidelná konzumace výborně působí na játra a ledviny, posiluje obranyschopnost organismu, zlepšuje krvetvorbu a má vliv na snižování krevního tlaku; dále tím, že zvlhčuje plice, působí proti astmatu a některým druhům alergií, podporuje sexuální funkce, může omezit rozšiřování lupenky a dalších kožních onemocnění, navíc uklidňuje podrážděné oči a posiluje zrak.

Všechny čaje do restaurací dodává exkluzivně čajová galerie a internetový čajový obchod Tea Tao www.teatao.cz.